29 kwietnia 2022 r. firma Allegro.pl Sp. z o.o oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosiło uczniów kl. VI-VIII naszej szkoły na webinar online pt. "Bezpieczne zakupy w sieci". Podczas 45 minutowego wystąpienia uczniowie dowiedzieli się czego należy się wystrzegać, żeby nie paść ofiarą oszustwa w sieci. a gdyby doszło do takiej sytuacji, to jak należy się zachować.

Na zakończenie prowadzący, pan Mateusz Górka – ekspert zespołu ds. Współpracy z Organami Ścigania Grupy Allegro, przypomniał jak ważne jest dobre hasło, którego nie trzymamy na widoku, zmieniamy regularnie i nie pożyczamy innym.
Webinar był częścią projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” organizowanym przez ŚCDN, w którym nasza szkoła bierze udział.