Projekt edukacyjny „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” został przygotowany przez Inspekcję Transportu Drogowego z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego – uczniach klas 1-3 szkół podstawowych.

Głównym celem realizowanego projektu jest kształtowanie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz promowanie przestrzegania zasad brd, a w konsekwencji ochrona najmłodszych uczestników ruchu drogowego. To projekt dostosowany do czasu pandemii i nauki zdalnej, dlatego w siedzibie GITD stworzono specjalną salę edukacyjną z której prowadzona jest lekcja online, zachęcająca dzieci do nauki. Znajdują się w niej m.in. miasteczko ruchu drogowego, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna.

Nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie, stąd pierwszego lutego, w trakcie lekcji online uczniowie przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach, uczyli się o bezpieczeństwie w podróży, stosowaniu pasów bezpieczeństwa, konieczności noszenia elementów odblaskowych i zdobywali umiejętności prawidłowego powiadamiania służb ratunkowych. W trakcie zajęć uczniowie śledzili przygody bohaterów filmów animowanych, aktywnie uczestniczyli w quizach i odpowiadali na pytania prowadzących zajęcia.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, pomoże dzieciom bezpiecznie poruszać się po drogach zarówno do szkoły jak i w inne miejsca.