23.09.08. odbyło się w szkole spotkanie uczniów kl.4-6 z fotografem, panem Jerzym Kowalskim, właścicielem Zakładu Fotograficznego we Włoszczowe. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu pod nazwą „Wyzwól w sobie inwencję twórczą".

Pan Kowalski zapoznał dzieci z obsługą aparatu fotograficznego, zademonstrował jak należy dobierać programy odpowiednio do fotografowanych scenerii i miejsc, udzielił cennych wskazówek dotyczących ustawienia oraz roli światła. Część teoretyczną w ciekawy sposób przeplatał z częścią praktyczną ,w której uczniowie pozowali do zdjęć, uczyli się w jaki sposób należy oświetlić postać, aby zdjęcie było „dobre”. Pan fotograf przywiózł ze sobą profesjonalny sprzęt, który wywarł na naszych uczniach wielkie wrażenie. Nie obyło się bez pytań, na które dzieci otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się zrobieniem pamiątkowego, grupowego zdjęcia.

I. Kukla