W tym roku po raz kolejny, chociaż, ze względu na pandemię, nieco inaczej niż w latach poprzednich, wzięliśmy udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Z tej okazji uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego p. Beaty Bartosik przygotowali gazetkę związaną z ciekawostkami językowymi oraz wskazówkami jak uczyć się języków obcych. Natomiast nauczycielka języka angielskiego p. Maria Gacia przygotowała dla uczniów zadanie pod hasłem „Tongue twister challenge” . Chętni do udziału w zadaniu uczniowie mieli możliwość zgłaszania się do ustnej prezentacji tzw. łamańca językowego w języku angielskim.