Grupa dziewczynek bawi się obręczami hula-hop.

W dniach od 23 do 30 września 2022 r. odbyła się ósma edycja Europejskiego Tygodnia Sportu, w której uczestniczyła również nasza szkoła. Przyświecało nam hasło SPORT(L)OVE. W ramach ETS odbył się szkolny turniej w „piłkarzyki”, klasowe rozgrywki w badmintona.

Najmłodsi uczniowie rywalizowali z sobą podczas gier i zabaw. Poza tym wszyscy wspólnie bawili się tańcząc np. taniec irlandzki, czy „Belgijkę”.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym.

Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!