20 września 2023 roku uczniowie klas 4-8 udali się na wycieczkę do Krajna, gdzie w Alei Miniatur „Cudowny Świat” mogli podziwiać najwspanialsze budowle stworzone przez człowieka, jak i dzieła stworzone przez naturę.

Po ponad godzinnym spacerze wśród pięknych budowli (m.in. Bazylika św. Piotra, Koloseum, Krzywa wieża w Pizie, opera w Sydney…), następna atrakcja - seanse w kinie 6D – okazały się dla niektórych uczniów dużym przeżyciem.

Po tak mocnych wrażeniach konieczny był odpoczynek i posiłek. Po obiedzie ciąg dalszy wycieczki – Park Legend w Nowej Słupi. Skąd się wzięło madejowe łoże i czym zawinił zbój Kak, że zawisł na szubienicy w Krakowie? Jak wyglądały sabaty czarownic na Łysej Górze i czego bały się diabły? Kim był tajemniczy pielgrzym i z czego zasłynęło cudowne źródełko? Na te i inne pytania uczniowie otrzymali odpowiedzi w bardzo atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem multimediów, zaawansowanych elementów technicznych i scenograficznych.

Ostatnią atrakcją był symulator lotu na miotle. Uczniowie  bawili się wyśmienicie. Czas spędzony w tych fantastycznych miejscach, pozostanie ich wyjątkowym wspomnieniem.