Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Nasza szkoła, jak co roku, w tym szczególnym czasie włączyła się w akcję Ministerstwa Oświaty i Nauki pod nazwą „Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach  poświęconych pamięci żołnierzy i partyzantów, którzy oddali życie w obronie ojczyzny. Przedszkolaki i pierwszoklasiści wykonały prace plastyczne związane z tematyką polskiej tradycji świąt zadusznych. Odbył się apel ku pamięci zmarłych nam bliskich oraz tych, którzy pozostawili po sobie ślad w historii. W imieniu społeczności szkolnej przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli kwiaty przed tablica upamiętniającą mieszkańców naszej małej ojczyzny, którzy oddali życie w obronie Rzeczypospolitej Polskiej w czasie II wojny światowej.