Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno - nocna akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury dla każdego. Biblioteki publiczne, szkolne współpracując organizują ciekawe atrakcje i zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do emeryta.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w takiej akcji organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksa Raka w Krasocinie. W programie, między innymi, uczniowie zobaczyli pokaz magika Pana Buźki i występ uczestników warsztatów tanecznych Edyty Piotrowskiej. Uczestniczyli w warsztatach mydlarskich podczas których każdy wykonał sobie kostkę mydła. Wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie buziek oraz tatuaże. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli także w zakręconych nocnych zabawach miedzy regałami książek. Organizatorzy, zapewniając wszystkim wiele ciekawych atrakcji, przygotowali także smaczny poczęstunek.
Noc Bibliotek to świetny sposób na promocję nie tylko książek i czytelnictwa, lecz także samej biblioteki jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego dla każdego.