12 stycznia 2018 uczniowie z klas V-VII wraz z opiekunami panią Ireną Kukla i panią Lidią Siwek uczestniczyli w Nocy Biologów zorganizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Naszą przygodę na tegorocznej Nocy Biologów zaczęliśmy od Oceaniki. Mogliśmy zobaczyć tam wyjątkowe okazy ryb i porozmawiać na temat wodnego życia.
Niezwykle ciekawe okazało się spotkanie z Grupą Sokolników Konnych „Rabiec”. Opowiadali oni o ptakach, które przywieźli ze sobą na Noc Biologów – puchaczu europejskim, sokole rarogu i meksykańskim jastrzębiu. Drapieżniki były spore i robiły ogromne wrażenie. Uczniowie mieli możliwość trzymać drapieżnika przez chwilę w specjalnej rękawicy ochronnej.

Na dwóch wystawach oglądaliśmy owoce z różnych stron świata oraz wampiry roślinne, czyli unikatowe rośliny pasożytnicze.  Dowiedzieliśmy się co kryje świat komórek macierzystych i czy glony to naturalne źródło młodości. Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych na których poznaliśmy nową technikę wykonywania ozdób z papieru. Wykonywaliśmy kompozycje z zasuszonych roślin.
Wszystkie zajęcia, pokazy i warsztaty bardzo nam się podobały. Zdobywaliśmy wiedzę, która nie pochodziła wprost z podręcznika, ale od tych, którzy się nią zajmują praktycznie.