Na początku każdego roku szkolnego w naszej szkole odbywają się spotkania z policjantami poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. W tym roku takie wydarzenie miało miejsce 21 września. Na spotkanie z naszymi uczniami przybyli starszy aspirant Marcin Suchacki i aspirant sztabowy Jacek Łapot z KPP we Włoszczowie oraz uczniowie licealnej klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łopusznie wraz z opiekunem panem Arturem Szkotem.

Dziewczęta z ZSP przygotowały prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa na drodze, a Koziołek Matołek pomagał policjantom w praktycznych ćwiczeniach przeprowadzając przez jezdnię naszych najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego i kl. I.

Na zakończenie wszyscy mali uczestnicy spotkania  otrzymali dyplomy i kolorowanki o bezpieczeństwie.