Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest popularyzacja biblioteki i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. Uczniowie naszej szkoły w dniu 18 lutego 2020 roku uczestniczyli w takiej uroczystości zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie.

To piękne spotkanie przeżywali razem z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach. Na wstępie uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Następnie pani dyrektor Magdalena Kowalczyk wprowadziła zebranych w cudowny świat książek poprzez czytanie wyjątkowych perypetii małej Rozalki z książki „Ciekawe, co będzie jutro?” Renaty Piątkowskiej.
Po takim wstępie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a następnie najstarszą księgą jaka jest w bibliotece byli pasowani na czytelnika. Na pamiątkę otrzymali dyplomy, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.
Po pasowaniu przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki oraz na zabawy z książką. Uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Na koniec dzieci zaprezentowały swoje talenty recytatorskie i wokalne po czym złożyły organizatorom podziękowania za piękne chwile z książką w roli głównej.

Pasowanie na czytelnika 2020