W dniu 6 marca 2014 r. uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkoły. W uroczystości, która miała miejsce w sali gimnastycznej, wzięli udział starsi koledzy, przedszkolaki, nauczyciele i rodzice. Pierwszoklasistów zaproszono do krainy Książkolandia - tak nazywamy królestwo książek w naszej szkole. Pani Lidia Siwek, wychowawczyni i nauczyciel bibliotekarz w naszej szkole, zadbała, aby spotkanie było wyjątkowe. Posłużyła temu, między innymi, współpraca z publiczną biblioteką, w której krzewicielem pięknego czytelnictwa jest pani Ania. Do Książkolandii wprowadziły dzieci postacie z bajek, w które wcielili się koledzy z klasy IV.

Bajkowi bohaterowie przekazali pierwszakom zaproszenie do zdobywania wiedzy i życiowej mądrości poprzez czytanie książek. Dzieci otrzymały także wiele cennych rad i wskazówek płynących wprost z kart książek. Królowa książek przekazała im swoje przesłanie: "Ja jestem książka, Twój przyjaciel mądry. Ja Cię prowadzę przez morza i lądy. Wędruję z Tobą w świat z nad brzegu Wisły. Uczę Cię kochać Polskę, dom ojczysty".
Na zakończenie tego ważnego wydarzenia bajkowe postacie wręczyły pierwszakom pierwsze książki do czytania. Kubuś Puchatek pomyślał o słodkim co nieco, Czerwony Kapturek ofiarował im kolorowe zakładki, a pani Ania z publicznej biblioteki wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.
W organizację uroczystości aktywne włączyli się rodzice przygotowując piękne, kolorowe stroje.