Uczniowie ubrani w zielone stroje tańczą przed monitorem, na którym wyświetlany jest film o irlandzkich tańcach ludowych

Nauka języka angielskiego to nie tylko słówka i gramatyka ale także poszerzanie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Dzisiejszy dzień nawiązywał do obchodów Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii.

Obchodzony 17 marca Dzień Świętego Patryka jest w Irlandii świętem narodowym i religijnym.

Tradycyjnie, w naszej szkole królował dziś kolor zielony i symbol shamrock (trójlistna koniczynka). Irlandia słynie z zielonych krajobrazów, a jej roślinnym symbolem jest właśnie koniczyna. Uczniowie oglądali dziś filmy edukacyjne o tematyce związanej ze świętym Patrykiem, a także z Irlandią, ludowymi irlandzkimi tańcami oraz legendą o Leprikonie (ang. Leprechaun).