16 grudnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Służby Ochrony Kolei. Spotkanie poświęcone było zasadom bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Prowadzący w ciekawy i barwny sposób opowiadał o różnych niebezpiecznych sytuacjach, zachęcał dzieci do zadawania pytań i aktywnego udziału.

Zapoznał także uczniów z zadaniami jakie pełni Służba Ochrony Kolei. Dowiedzieliśmy się jak wielkie znaczenie ma prawidłowe pokonywanie przejazdów kolejowych. Wysłuchaliśmy pogadanki o rodzajach przejazdów kolejowych, sygnalizacji.  Zwracaliśmy uwagę na znak stop, krzyż św. Andrzeja i czerwone pulsujące światła. Poznaliśmy słowa: zapory, rogatki oraz dróżnik. Wiemy też że nie wolno przechodzić przez przejazd bez uprzedniego upewnienia się, że pociąg nie nadjeżdża. Pan zwrócił uwagę m.in. na kontrolę przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolejowym i w pociągach, a także na zwalczanie zorganizowanych grup przestępczych na obszarze kolejowym. Funkcjonariusz pokazał nam swoje umundurowanie i chętnie o nim opowiedział. Towarzyszący prowadzącemu funkcjonariusze zaprezentowali wyposażenie jakie zabierają na akcje: pałki służbowe, broń, kajdanki.
Spotkanie bardzo zainteresowało dzieci. Na zakończenie otrzymały książeczki edukacyjne pt. " Beni uczy bezpieczeństwa". Zdobyte wiadomości na pewno zapiszą się w naszej pamięci, które przekażemy dalej.
Dziękujemy bardzo za tak ważną lekcję funkcjonariuszom ze Służby Ochrony Kolei.