Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce. To myśl przewodnia Gminnego Spotkania Patriotycznego w naszej  szkole. Było ono poświęcone postaci wielkiego Polaka, patrioty, Prymasa Tysiąclecia - Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na spotkanie przybyli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z terenu naszej gminy ze swymi opiekunami.

Na program złożyły się :

• występy artystyczne poszczególnych szkół,
  • wspólne śpiewanie,
  • prezentacja prac plastycznych,
  • konkurs wiedzy o życiu Kardynała S. Wyszyńskiego,
  •  rozmowy, gry integracyjne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

• Pierwsze miejsce: Siwek Beata (SP Mieczyn)
  • Drugie miejsce: Obarzanek Krzysztof (SP Bukowa), Hatys Szymon, Szokalski Paweł (SP Czostków), Dusza Patryk, Knap Szymon (SP Krasocin), Kukla Przemysław (SP Mieczyn), Lis Żaneta (SP Oleszno)
  • Trzecie miejsce: Kwapisz Martyna (SP Bukowa), Chruściel Paulina (SP Mieczyn)

Lidia Siwek