Z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie odbył się Quiz Historyczny.

Wzięli w nim udział chętni uczniowie: z klasy IV – Daniel Jordan i Mikołaj Palac, z kl. V – Paulina Mróz i Zuzanna Sobczyk, z kl. VI – Filip Stępień, Klaudia Stępień i Kinga Radek, z kl. VII – Igor Łapot, z kl. VIII – Julia Jordan, Kacper Jakub Łapot i Dominik Taras. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła Paulina Mróz, II – Kacper Łapot i III – Julia Jordan. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy.

W. Wilczyńska, L. Siwek, M. Ciszek