Kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych – taki cel miał apel przygotowany  tuż przed feriami przez uczniów klasy IV i V.

Młodsi uczniowie w formie wierszyków, a starsi w formie poważnych rad starali się zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej, że o bezpieczeństwie nie należy nigdy zapominać, a zwłaszcza w czasie zabawy.

Ten się zimą wesoło bawi, kto się bawi bezpiecznie - dlatego po raz kolejny przypominamy:

• Zawsze noście przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe – w okresie jesienno – zimowym wcześnie zapada zmrok.
  • Nie rzucajcie śnieżkami w przejeżdżające pojazdy - możecie spowodować wypadek.
  • Nie rzucajcie w kolegów śnieżkami, w których umieściliście coś twardego np. kamień lub lód - możecie zrobić im krzywdę.
  • Idąc w pobliżu drogi zachowajcie szczególną ostrożność, gdyż droga hamowania pojazdów jest znacznie dłuższa.
  • Nie ślizgajcie się na chodniku to zagrożenie dla wszystkich - łatwo złamać nogę czy rękę - posypujcie chodniki piaskiem.
  • Nie zjeżdżajcie na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach, rzekach - nadjeżdżający samochód może nie zdążyć zahamować.
  • Teren do zjazdu wybierajcie bez krzaków, kamieni i nierówności .
  • Zachowajcie bezpieczeństwo podczas saneczkowania, np. nie chodźcie po torze, gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajcie na butach, ani w pozycji leżącej na sankach.
  • Nie wchodźcie na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek, wykopów - pod wpływem ciężaru ciała lód może się załamać.
  • Ślizgajcie się na placach przeznaczonych na ślizgawki i na lodowiskach.
  • Do jednej pary sań przyczepiajcie nie więcej niż 5-8 sanek.
  • Nigdy do kuligu nie wykorzystujcie samochodu - jest to zbyt niebezpieczne.   W czasie jazdy siedźcie spokojnie na sankach.
  • Kulig organizujcie tylko pod nadzorem osób dorosłych.