Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie pod opieką pań Ireny Kukli i Agaty Szymczyk wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym pod tytułem „Wspomnienia Narkomanki’’ w Domu Kultury we Włoszczowie.

Spektakl odbył się 26.02.2020 roku o godzinie 10:30. W rolę „narkomanki’’ - Barbary Rosiak - wcieliła się  młoda aktorka, która przedstawiła życiową drogę - od  nastolatki sięgającej po narkotyki po raz pierwszy dla zabicia nudy, po dorosłą kobietę zamkniętą na oddziale psychiatrycznym, walczącą o życie.
Przedstawienie wyreżyserował Marek Tercz. Efekty świetlne i oprawa muzyczna tworzyły nastrój. Treść zawierała morał dotyczący zażywania używek psychoaktywnych.

Sceniczna adaptacja książki była cenną lekcją dla nas - młodzieży.

Uczniowie klasy VII