1 września 2008 r. o godz.9 na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się  od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie delegacja uczniów z klasy VI udała się pod tablicę pamiątkową, by złożyć kwiaty i zapalić znicz. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego klasa V przygotowała krótki program artystyczny. Po jego zaprezentowaniu zabrała głos Pani dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Udzieliła kilku cennych rad i wskazówek. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby przywitać się ze swoimi wychowawcami. Następnie cała społeczność szkolna udała się do pobliskiej kaplicy na mszę świętą. W trakcie mszy ksiądz poświęcił tornistry. Po modlitwie w skupieniu rozeszliśmy się do domów.

Napisały: Karolina Kozieł, Patrycja Włodarczyk