Listopad kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym, z pamięcią o tych którzy ,,poprzedzili nas do wieczności". W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych.

Patrząc na nagrobki, czytamy nazwiska i wspominamy tych co ,,ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przestrzeni, odpoczywają w pokoju". Pamięć o zmarłych jest bardzo, ważna gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków. Listopadowa zaduma udziela się wszystkim, dorosłym, dzieciom i młodzieży. W naszej szkole, 29 października odbył się apel pt. ,,I po to człowiek został stworzony, żeby przez boga mógł być zbawiony". Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klasy drugiej. Uczniowie przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią. Przed uroczystością dzieci z tej klasy udały się na cmentarz gdzie zapaliły znicze na grobach poległych i grobach opuszczonych. Apel przygotowali uczniowie pod opieką pani Urszuli Dudek.