W styczniu już od kilkunastu lat organizujemy Dzień Babci i Dziadka, w tym roku uroczystość ta wypadła w okresie ferii zimowych. Mimo śniegu i dużego mrozu, dzieci dotarły do szkoły ze swoimi babciami i dziadkami.

W udekorowanej sali gimnastycznej, po powitaniu i życzeniach złożonych przez nauczycieli, dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny. Na początku były życzenia od wnuków. Następnie przedszkolaki wystawiły program pt „Przedstawienie noworoczne” w którym oprócz recytacji wierszyków, w barwnych strojach zatańczyły walczyka. Uczniowie klasy II zaprezentowali przedstawienie pt. „Zabawy zimowe”, przygotowane w ramach realizacji Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Było to widowisko łączące elementy recytacji, śpiewu i tańca.

W dalszej części dzieci z klas III – VI zabawiały gości wesołymi skeczami, recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Jak co roku w miłej i przyjemnej atmosferze upłynęła również druga część spotkania, w której gości poczęstowano herbatą i ciastem, upieczonym przez rodziców naszych uczniów.

Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości. Było okazją do rozmów i wspomnień. Uroczystość tę przygotowały panie: Małgorzata Sornat, Mieczysława Ciszek, Lidia Siwek, Agata Frączek. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole to już tradycja, którą nadal będziemy podtrzymywać.

Małgorzata Sornat, Mieczysława Ciszek