5 czerwca już po raz drugi uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Dzień Szkoły bez Przemocy. Był to dzień na sportowo. Najpierw jednak pani Agata Frączek przedstawiła prezentację multimedialną o realizowanym programie: "Propagujemy szkołę przyjazną i bezpieczną".

Następnie podzieleni na grupy rozeszliśmy się do zaplanowanych zadań. Klasy 0 – II w sali gimnastycznej pod okiem swoich wychowawców prowadziły sportową rywalizację w sprawnościowych torach przeszkód. Starsi, na boisku szkolnym, rozgrywali mecze piłki nożnej i siatkówki, a ci z nas, którzy nie brali udziału w sportowej rywalizacji wykonali plakaty pod hasłem „Stop przemocy w szkole”.

Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec każdy uczeń otrzymał czerwony balonik - symbol Dnia Szkoły bez Przemocy oraz skromny słodki upominek.

Samorząd Uczniowski