21 września 2023r. w Hali Legionów w Kielcach odbyła się XIV edycja akcji organizowanej przez kieleckie Kuratorium Oświaty,  znanej jako „Kochane Pierwszaki”, w której udział wzięli nasi  uczniowie z klasy pierwszej.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie I szkoły podstawowej, z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych, kształtowanie umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni i na jezdni.

Wydarzenie rozpoczęto od poświęcenia tornistrów, którego dokonał ksiądz biskup Marian Florczyk i wspólną zabawą „Jedzie pociąg”.
Później dzieci wzięły udział w animacjach i zabawach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Policję, Straż Miejską, Wojsko oraz Straż Pożarną. Policjanci wprowadzili na halę radiowóz i policyjny motor, przygotowali też warsztaty i pogadankę na temat bezpieczeństwa, dzieci mogły zobaczyć psa policyjnego. Z kolei strażacy, wojsko udostępnili pierwszakom swoje samochody.  Dzieci pogłębiały wiedzę na temat zagrożeń, a policjanci, strażacy i żołnierze praktycznie uczyli, jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali odblaski, plany lekcji, memory, naklejki.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców za zaangażowanie i przygotowanie strojów dla dzieci na to wydarzenie. Jak prezentowali się nasi uczniowie pokazują zdjęcia.