Z piątku 17 listopada na sobotę 18 listopada uczniowie klas 7 i 8 nocowali w szkole pod opieką nauczycieli: B. Kmiecik, D. Klimczyk-Niedbał i W. Wilczyńskiej. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00 od inscenizacji opowiadań S. Mrożka pochodzących z cyklu „Kogut, Lis i ja” oraz „Nowosądecki, Majer i ja”.

Następnie wszyscy uczniowie w zabawny i kreatywny sposób w formie kalamburów przedstawiali i odgadywali hasła z kategorii: przysłowia, tytuły lektur i związki frazeologiczne. Te zabawy językowe przysporzyły obecnym wiele radości i śmiechu. W przerwie uczestnicy zjedli pizzę zamówioną przez rodziców, nauczyciele przygotowali tosty, a jedna z mam upiekła pyszne gofry z bitą śmietaną i owocami. Po kolacji uczniowie zagrali w samodzielnie przygotowaną grę, a przed snem obejrzeli bajkę „Pomocnik Świętego Mikołaja”. Wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji uczniów, kreatywnemu myśleniu, motywował do wysiłku, wzmacniał samoocenę, a przede wszystkim sprzyjał dobrej zabawie. Rodzice odebrali swoje pociechy w sobotę o ósmej rano.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Z pewnością ta noc zapadnie nam w pamięci na długo.