W dniu 15 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w prelekcji poświęconej bezpieczeństwu w sieci. Aspirant Zbigniew Lichosik zapoznał słuchaczy z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zwrócił szczególną uwagę na ryzyko wynikające z zamieszczania na portalach społecznościowych zdjęć lub filmików z wizerunkiem własnym lub innych osób, upublicznianiem danych wrażliwych, otwieraniem linków od nieznanych osób, czy też zawieraniem znajomości przez internet.
Uczniowie dowiedzieli się, że wszystko to, co zamieszczają w sieci zostaje w niej na zawsze i usunięcie tekstów lub zdjęć z profilu w żaden sposób nie gwarantuje, że dane te nie zostaną w przyszłości wykorzystane przeciwko tej osobie.

Pamiętać należy także o tym, że wszelkie groźby, wulgaryzmy, oszczerstwa, obraźliwe komentarzy, czy też nękanie przy użyciu internetu lub telefonu jest karalne i ofiara tego typu nadużyć ma prawo zgłosić to do najbliższego komisariatu policji. Spotkanie było zorganizowane w związku z konkursem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział.