Uczniowie naszej szkoły z klas II i III  z racji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyli  w dniu 8 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Krasocinie w gminnym spotkaniu patriotycznym ,,Jestem Polką i Polakiem”.

Dzieci na tę okoliczność przybrały się w ludowe, narodowe stroje. Udało nam się także  pozyskać prawdziwy hełm i pas do amunicji  z czasów  II wojny  światowej. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem wszystkich zwrotek  hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła”. Następnie szkoły zaprezentowały się na scenie  przedstawiając patrona swojej szkoły i recytując patriotyczne wiersze.

W kolejnym punkcie programu uczniowie,  w zintegrowanych grupach, poprzez quizy, zagadki, przysłowia poznawali polską tradycję, kulturę, sławnych Polaków, ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Nie zabrakło także  patriotycznych piosenek.
Świętowanie jubileuszu zakończono wręczeniem przez  pana wójta Ireneusza Gliścińskiego   pamiątkowych dyplomów, wspólnym  zdjęciem i słodkim  biesiadowaniem.