Troje uczniów w towarzystwie dwóch członków grupy rekonstrukcyjnej w mundurach wojskowych

Dziś naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która znana jest z prowadzenia ciekawych zajęć historycznych, połączonych z pokazami rekonstrukcyjnymi. Pokaz odbył się pod hasłem: " Wrzesień 39".

Prowadzący w niezwykle interesujący sposób omówili sytuację Polski w przededniu wojny. Zaprezentowali także ekwipunek żołnierski. Nasi uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się replikom broni, dowiedzieć jak wyglądała łączność podczas działań wojennych, a nawet spróbować swoich sił w musztrze wojskowej czy w służbie sanitarnej.