W pierwszych dniach nauki chcemy zadbać o bezpieczeństwo dzieci na drodze, dlatego 12 września gościliśmy w szkole funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, pana Lichosika.

Pan policjant spotkał się z dziećmi i wspólnie z nimi przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie rozpoznawali znaki drogowe, wymieniali przepisy ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem tych, które dotyczą naszego środowiska oraz zadawali pytania. W czasie spotkania policjant zwrócił też uwagę na kontakty z osobami nieznajomymi i przypomniał o zachowaniu dużej ostrożności w czasie takich kontaktów.

Prosił, aby nie rozmawiać z nieznajomymi i nie przyjmować od nich niczego.  Następnie uczniowie  klasy pierwszej wyszli na drogę, aby ćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Pan policjant wspólnie z Koziołkiem Matołkiem przeprowadzili każde dziecko po pasach, zwracając uwagę na zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę.