Dnia 20 września nasza szkoła przystąpiła do proekologicznej akcji Sprzątanie Świata, która  w tym roku przebiegała pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Kilka dni wcześniej w szkole pojawiła się gazetka ścienna informująca o zbliżającej się akcji.

Przed przystąpieniem do sprzątania dzieci zostały zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci. Akcja przebiegała bardzo sprawnie.

Młodsze dzieci sprzątały teren wokół szkoły a starsze teren wokół miejscowej kaplicy oraz pobliski lasek. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków lokalnej społeczności a tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko.

koło przyrodnicze