Ostatni tydzień października przeżywany jest w Kościele Katolickim jako Tydzień Misyjny. Z tej okazji uczniowie klasy III przygotowali i zaprezentowali w szkole przedstawienie misyjne pt."Biały Czarownik". Chcieli ukazać potrzebę działalności misyjnej kościoła, przypomnieć o problemach krajów misyjnych:

nieznajomość Boga, brak kościołów i księży, głód, choroby, ubóstwo, ciężka praca dzieci, brak szkół,  i w ten sposób zachęcić uczniów do zaangażowania w pracę na rzecz misji.

Do przedstawienia przygotował dzieci ksiądz proboszcz Marek Szyba wspólnie z wychowawczynią klasy III panią Mieczysławą Ciszek. Za dekorację posłużyły: gazetka o tematyce misyjnej przygotowana przez Szkolne Koło Misyjne i elementy wykonane przez panią Irenę Kuklę. Przed występem uczniów ksiądz proboszcz opowiedział zebranym o pracy misyjnej i wprowadził w atmosferę życia małej murzyńskiej wioski, w której toczą się przedstawione w inscenizacji wydarzenia. Następnie wspólnie odśpiewano pieśń "Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię" i w tej atmosferze wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie.
Na koniec spotkania ksiądz proboszcz poprowadził jeszcze z uczniami krótką rozmowę, związaną z oglądanym przedstawieniem.

ks. Marek Szyba
Mieczysława Ciszek