Trzecioklasiści z wychowawczynią stoją przed banerem z napisem: Tydzień Promocji Zdrowia. Trzymają duże kolorowe owoce wycięte z papieru

W dniach 25-29 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia. W ramach godzin wychowawczych i na lekcjach przedmiotowych odbyły się pogadanki tematyczne dotyczące zdrowego odżywiania. Uczniowie z klas 0-III oraz IV-VIII wraz ze swoimi nauczycielami byli uczestnikami zajęć: „ Zdrowe sałatki owocowe” oraz „Mądre dzieci nie jedzą śmieci”.

Podczas ich trwania odbyła się degustacja samodzielnie przygotowanych sałatek. Dzieci miały okazję poznać rolę witamin ukrytych w świeżych warzywach i owocach oraz zapoznać się ze zgubnym wpływem śmieciowego jedzenia na swoje zdrowie.
W klasach starszych odbyły się dyskusje poprzedzone prezentacjami na temat chemicznych dodatków do żywności oraz konieczności dokonywania świadomych zakupów i wyborów produktów żywnościowych. Uczniowie klasy 7 i 8 pisali wiersze –rymowanki na temat zdrowego odżywiania.
Pamiętając o zasadzie „ruch to zdrowie” wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w AKTYWNYCH PRZERWACH zorganizowanych na sali gimnastycznej. Korzystając z wiosennego słońca część lekcji odbywała się na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą.
W obchody Tygodnia Zdrowia wpisały się również działania Szkolnego Koła LOP tj. „Zbiórka baterii” oraz tworzenie plakatów z okazji Dnia Ziemi kształtujące pozytywne postawy przyrodnicze.
Podsumowaniem działań był apel przygotowany przez klasę III pod kierunkiem pani Ireny Kukli. Trzecioklasiści wierszem i piosenką zachęcali wszystkich do uśmiechu i życzliwości na co dzień.

Irena Kukla