O tym, że zdrowie jest najcenniejszą wartością, nie trzeba nikogo przekonywać. W ramach promowania zdrowego stylu życia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu pod hasłem: „Zdrowe nutki”.

Organizatorem przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna we Włoszczowie wraz z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Kielcach. Zgodnie z regulaminem przedstawionym przez organizatora należało napisać tekst piosenki o tematyce zdrowotnej do wybranej melodii. Uczniowie zaśpiewali więc piosenkę do utworu Arki Noego p.t. „Święty uśmiechnięty”. Przygotowano też odpowiednią choreografię oraz stroje nawiązujące do tekstu piosenki.
Taki festiwal to ciekawa formą przekazu treści o charakterze prozdrowotnym, pomagająca przyswoić istotne i podstawowe zasady prowadzenia zdrowego stylu życia oraz poszerzająca wiedzę na ten temat. Potwierdzeniem tego są słowa refrenu naszej piosenki.
„Nie ma rady, nie ma rady, musisz zdrowym być.
Jeśliś gruby, będziesz chudy, zwinny jak ten ryś.
Ty i ja, wy i my w zdrowiu mamy żyć.
Mamo, tato, babciu, dziadziu na badania idź.”