26 września 2018 roku uczniowie klas VI – VIII wraz z opiekunkami: panią Irena Kuklą, panią Agatą Frączek i panią Wandą Wilczyńską obejrzeli w kinie „Muza” we Włoszczowie film pt. „Dywizjon 303” w reż. Denisa Delicia zainspirowany lekturą Arkadego Fiedlera.

Młodzież miała możliwość prześledzenia bohaterskiej postawy polskich pilotów podczas II wojny światowej. Chociaż widza może dziwić całkowity brak strachu w oczach polskich asów lotnictwa, to jednak na uwagę zasługują efekty specjalne i sceny walk powietrznych.
To kolejne działanie uczniów naszej szkoły z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Uczestnicy wycieczki