Obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęliśmy w naszej szkole odśpiewaniem hymnu państwowego z udziałem pocztu sztandarowego. Następnie w klimat uroczystości wprowadzili zebranych uczniowie klasy VI piosenką pt. „Witaj majowa jutrzenko”.

Zazwyczaj wydarzenia sprzed lat przypominano prezentując montaż słowno – muzyczny lub inscenizację. W tym roku było inaczej. Odbył się quiz historyczny pt. „Święta państwowe” w formie turnieju „Jeden z dziewięciu”.

Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych w zmaganiach wiedzowych uczestniczyły po 3 osoby z klas IV – VI. Zawodnicy odpowiadając na pytania przybliżyli społeczności szkolnej wiele zagadnień dotyczących polskiego dziedzictwa narodowego. Uzupełnienie quizu stanowiła prezentacja multimedialna. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy VI Bartłomiej Kozieł, II miejsce zajął uczeń kl. VI Igor Kukla, a III – Dawid Stępień z klasy V. Ponadto wyróżniono: Julitę Łapot, Wiktorię Łapot, Huberta Frączka, Karolinę Wydrych, Pawła Wydrycha i Natalię Radek. Laureatom gratulujemy!

Organizatorzy.