„Witaj majowa jutrzenko,
świeć naszej polskiej krainie,
uczcimy ciebie piosenką,
która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, piękny maj,
dla Polaków błogi raj!”

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisane są obchody upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W roku szkolnym 2023/2024 w ramach jubileuszu uczniowie z klas 4,7,8 oraz solistki z klasy 5 przygotowali pod kierunkiem wychowawców - Pani Barbary Kmiecik oraz Pani Agnieszki Siwek-Boruszka akademię, zapraszając społeczność szkolną do udziału w żywej lekcji historii, podczas której zaprezentowano wiersze i pieśni patriotyczne przybliżające wydarzenia z historii naszego kraju, mające miejsce na Sejmie Wielkim w 1791 r. Ponadto w klasach 4-8 został przeprowadzony konkurs wiedzowy pt. „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.”, w którym na podium stanęli:

• I miejsce - Patryk Stępień z klasy 5
  • II miejsce - Kornelia Kuśmierczyk z klasy 4
  • III miejsce - Filip Klimczyk z klasy 5.

Po uroczystości nastąpiło także podsumowanie konkursów przeprowadzonych w ramach Tygodnia Kultury Języka. W konkursie czytelniczym dla klas 1-4 pt. "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy" najwyższe noty otrzymali:

• I miejsce - Maria Gągorowska z klasy 2
  • II miejsce - Zuzanna Barańska z klasy 4
  • III  miejsce - Miłosz Sornat z klasy 1.

W konkursie czytelniczym dla klas 5-8 znajomością tekstu Melchiora Wańkowicza wykazali się Adam Malicki z klasy 5 oraz Marika Stanior Chruściel z klasy 7.
Mistrzem ortografii została Maria Radek z klasy 7.
Serdecznie gratulujemy.