W minioną niedzielę 9 stycznia 2011 r. nasza szkoła po raz kolejny zagrała w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanej przez Jurka Owsiaka. W tym roku pieniądze  zbierane były na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Punktualnie o godz. 16:00, przed tłumnie zgromadzoną widownią, swój występ rozpoczęły przedszkolaki prezentując bożonarodzeniowe jasełka.

Potem były tańce, skecze, piosenki oraz przedstawienie „Królewna Śnieżka”. Występowali uczniowie SP w Mieczynie i młodzież pozaszkolna. Artystyczne popisy uczniów przeplatano licytacjami, a było co licytować.Wśród licznych gadżetów były m.in.kalendarze i koszulka XIX Finału WOŚP, figurki ptaków orła i sowy przekazane przez starostów powiatu włoszczowskiego, kalendarze z zawodnikami piłki ręcznej drużyny VIVE Targi Kielce, szalik zespołu „Fart Kielce”, akwaria z rybkami, faszerowany pieczony kurczak, łącka śliwowica, prześliczna choinka z makaronu ręcznie wykonana, koszulka sportowa uczniów naszej szkoły sprzed ponad dwudziestu lat, prace szydełkowe, książki, maskotki,  płyty,  itp. Licytacje cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Najwyższą cenę osiągnęły gadżety przekazane przez starostów Włoszczowy, panów Zbigniewa Matuśkiewicza i Ryszarda Maciejczyka. Figurki ptaków orła i sowy osiągnęły odpowiednio kwoty: 550 zł – orzeł starosty i 350 zł – sowa przekazana przez wicestarostę. W licytacjach wziął udział Pan wójt Ireneusz Gliściński. Wylicytował koszulkę zespołu sportowego naszej szkoły. Pan wójt, będąc nauczycielem, prowadził drużynę, której zawodnicy nosili właśnie tę koszulkę.

Dla chętnych była herbata, kawa, przepyszne ciasto no i chleb ze smalcem (palce lizać). Te smakołyki przygotowali rodzice. Muzyczną oprawę imprezy zapewnili DJ VANIA i Pan Robert Woś. Była wspaniała zabawa i wspaniałe pieniądze. Zebraliśmy 4056,84 zł i 2 euro. To prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się  w organizację XIX Finału WOŚP: sponsorom, darczyńcom, rodzicom. Mieszkańcy naszego środowiska mają WIELKIE SERCE.

Występy uczniów na WOŚP przygotowały panie: M. Sornat, M. Ciszek, L. Siwek i A. Frączek. Głównym organizatorem imprezy był samorząd uczniowski.