8 kwietnia 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Mieczynie wraz z nauczycielką p. Małgorzatą Sornat oraz przedstawicielami rodziców p. Małgorzatą Jordan i p. Anną Pawelec udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie.

Oprowadzone zostały po nowoczesnej placówce przez panią dyrektor Aleksandrę Klim. Zwiedziły kącik dla dzieci, który im się bardzo spodobał, mediatekę oraz czytelnię internetową. Mali uczniowie poznali także zasady korzystania z biblioteki i jej księgozbioru, dowiedzieli się jak założyć kartę biblioteczną. Następnie obejrzeli fragment bajki ,,Baranek Shaun' oraz narysowali do niej ilustracje. Miłym akcentem na zakończenie wizyty była słodka niespodzianka, którą otrzymał każdy przedszkolak.