Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie już od najmłodszych lat otwierają się na nowinki technologiczne wykorzystywane w nauce i zabawie, a więc za nimi już pierwsze spotkanie z robotami.

Nauka programowania rozwija umiejętności myślenia algorytmicznego i problemowego, a także ukazuje jak w prosty sposób można posługiwać się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Roboty, jakie dziś poznali najmłodsi, są programowane ręcznie i poruszają się według wskazań do przodu, do tyłu,  oraz w wybrane kierunki. Przedszkolaki próbowały samodzielnie wykonać plan pracy dla robotów za pomocą kodowania i jak najbardziej to im się udawało.
 Roboty wzbudziły wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Wygląda na to, że zadomowiły się w naszym przedszkolu na dobre!