Już po raz trzeci obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Prymasa Tysiąclecia. Uroczystości rozpoczęły się 27 maja o godzinie 9:40, złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem znicza pod tablicą upamiętniającą Patrona.

Następnie w uroczystym orszaku na czele z pocztem sztandarowym, społeczność szkolna udała się do pobliskiej kaplicy, gdzie odbyła się Msza święta celebrowana przez księdza Marka Szybę. Przed Mszą świętą nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez poczet klasy VI w składzie:

Kamil Krzyżanowski – chorąży
Weronika Łapot – asysta
Wiktoria Stolarska – asysta,

nowemu pocztowi klasy V w składzie:

Karol Kukla – chorąży
Oliwia Tatar – asysta
Izabela Raczyńska-asysta.

Na Mszy świętej byli obecni: Wójt Gminy Krasocin- p. Ireneusz Gliściński, prezes OSP w Mieczynie – p. Mariusz Łapot, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Aneta Chruściel, oraz mieszkańcy parafii Stojewsko. Po powrocie do szkoły odbyła się dalsza część obchodów Dnia Patrona, którą zaszczycił swoją obecnością Jego Ekscelencja ksiądz biskup Marian Florczyk.

Uczniowie klas III-VI przedstawili przygotowany przez p. Wandę Wilczyńską i p. Mieczysławę Ciszek program artystyczny, na który składały się pieśni religijne i patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Urszuli Frączek oraz scenki rodzajowe przybliżające postać Prymasa Tysiąclecia, które uzupełniała bogata w zdjęcia prezentacja multimedialna, przygotowana przez p. Agatę Frączek.

Miłym akcentem kończącym występy uczniów, był taniec w wykonaniu przedszkolaków, przygotowany przez p. Małgorzatę Sornat. Dekorację sali nawiązującą do 30 rocznicy śmierci Kardynała Wyszyńskiego wykonał zespół osób pod kierunkiem p. Ireny Kukli. Po występach artystycznych, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli możliwość rozmowy z księdzem biskupem.

Wanda Wilczyńska, Agata Szymczyk

Dzień Patrona 2011