Szymon  towarzystwie laureatów i organizatorów konkursu

Gdzie odbył się  ślub Diany i Księcia Karola? Kto jest patronem Walii? Ile kapsuł znajduje się w London Eye? Kiedy urodził się Król Karol III? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy powiatowego konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii pod nazwą "1 z 10", który odbył się 30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy.

Konkurs skierowany był do uczniów klas V – VIII z 20 szkół powiatu włoszczowskiego. Z zaproszenia skorzystało 10 placówek oświatowych. Nasz uczeń klasy V Szymon Sornat był jedynym reprezentantem gminy Krasocin.

Najpierw Szymon zwyciężył w szkolnych eliminacjach przeprowadzonych przez nauczycielkę p. Marię Gacia. Następnie, w Czarncy pokonał starszych kolegów i koleżanki i choć nie znalazł się w finałowej trójce, to jesteśmy z niego bardzo dumni, bo prezentował bardzo wysoki poziom wiedzy i naprawdę niewiele brakło, aby znalazł się na podium. Nuczycielka języka angielskiego p. Maria Gacia przyznaje, że Szymon od dawna interesuje się kulturą, geografią i historią Wielkiej Brytanii, a także brytyjską rodziną królewską.

Szymon, brawa za Twoją determinację i wytrwałość.