We wtorek 22 października z udziałem 159 zawodników z 25 szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego rozegrano na hali sportowej w Suchedniowie „Edukacyjny Turniej Badmintona”.

Puchary najlepszym wręczali m.in. minister w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera i Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Rywalizacja trwała ponad sześć godzin. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Piątek, a pomagali mu Aleksandra Dąbczyńska, Aneta Łakomiec i Zdzisław Włodarczyk. W uroczystym podsumowaniu i zakończeniu – poza wyżej wspomnianymi gośćmi – udział wzięli: radna sejmiku wojewódzkiego Agnieszka Buras, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec, burmistrz Cezary Błach i prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona Zbigniew Wojciechowski.
Naszą szkołę reprezentowało czterech zawodników z klas VII i VIII. Byli to: Dominika Kakowska, Natalia Dwojakowska, Kacper Kakowski i Artur Łapot. Dominika i Kacper uplasowali się w pierwszej dziesiątce a Natalia i Artur w drugiej. Jest to dla nich duże osiągnięcie, a dla szkoły powód do zadowolenia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.