Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie szopek bożonarodzeniowych organizowanych przez ZPO w Bukowie. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "SZOPKA ŚWIĘTOKRZYSKA”. Uczniowie budując szopki współpracowali z rodzicami.

Zagłębiając się w świąteczny klimat poznawali nasze piękne tradycje świętokrzyskie. W kategorii klas I-III mistrzynią była kolejny raz Nikola Łapot z kl. III. Przedstawiła ona piękne krajobrazy Łysicy i u jej podnóża jaskinię jako szopkę. Postacie w szopce przybrano elementami stroju świętokrzyskiego.

Znalazł się w niej nawet jak żywy „zbój Madej”. W kategorii klas IV –VI nasza szopka zdobyła wyróżnienie. Jej wykonawcami byli Wiktoria Łapot, Kacper Łapot, Julita Łapot i Artur Łapot. Ta szopka to mała Jaskinia Raj.  Dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym za kultywowanie pięknej tradycji budowy szopek.