05.06.2013 r. świętowaliśmy wspólnie z uczniami z klasy I Dzień Dziecka. Z samego rana udaliśmy się na salę gimnastyczną i kibicowaliśmy starszym uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie piosenki niemieckojęzycznej.

Po skończonych występach sala gimnastyczna należała już tylko do nas. Niezwykłą radość sprawiły nam zabawy ruchowe i taneczne, śpiewanie piosenek przez mikrofon i zawody w podawaniu piłki. Jednak największą atrakcją było spotkanie z zawodowym żołnierzem p. Piotrem Karwackim.

Pan Piotr w bardzo ciekawy sposób opowiadał o służbie w wojsku i misjach które odbył, wyczerpująco odpowiadał na każde zadane pytania, zaprezentował również wiele wojskowych gadżetów, które każdy z nas mógł dotknąć i obejrzeć. Na koniec tego wyjątkowego dnia, po wielu emocjach i utracie tak dużo energii musieliśmy zregenerować siły. Pomógł nam w tym ciepły poczęstunek – pieczone kiełbaski. Za zaangażowanie wszystkich w przygotowanie dla nas tak wspaniałych atrakcji serdecznie dziękujemy i ślemy buziaki!