Dziękuję za miłość i troskę.
Dziękuję za chwile radosne.
ziękuję za rodziny czar.
Dziękuję za życia dar.

23 maja z okazji Święta Mamy i Taty nasz oddział przedszkolny zamienił się w bajkową krainę, a my odegraliśmy rolę Jasia i Małgosi wraz z Baba Jagą, Czerwonego Kapturka i Wilka wraz z Babcią, wróżek, elfów, rybaka, królowej i Kopciuszka. Wszystkie postacie inscenizowane przez nas przypomniały zgromadzonej publiczności o tym, jak ważni w życiu każdego człowieka są mama i tata. Przekonał się o tym nawet Wilk z bajki o Czerwonym Kapturku, który nie zjadł Babci, lecz uważnie słuchał jej wykładu na temat istoty bycia rodzicami oraz Baba Jaga, która tym razem nie zamknęła dzieci w chatce z piernika, a w zamian za to podarowała im dla mamy i taty  kosz słodkości. Najważniejsze jednak słowa wypowiedział Dawid na koniec naszego występu. Były one podziękowaniem, którego tekst zamieściliśmy   na wykonanych przez nas koszyczkach z kwiatami stanowiącymi upominki dla rodziców. Po skończonym przedstawieniu wszyscy radośnie zaśpiewaliśmy naszym mamusiom i tatusiom sto lat, następnie mocno ich ukochaliśmy, daliśmy buziaka, obdarowaliśmy prezentem oraz zasiedliśmy do poczęstunku, który towarzyszył wszystkim obecnym na uroczystości w tym ważnym dniu.