Nasza szkolna społeczność po raz kolejny wzięła udział w obchodach Dnia Tolerancji i Dnia Praw Dziecka. Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO, obchodzimy 16 listopada. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypada 20 listopada i jest to także rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Apel poświęcony tematyce tolerancji, respektowania praw ludzi i poszanowania praw dziecka przygotowali utalentowani artystycznie uczniowie klasy 3, pod kierunkiem pań Ireny Kukli i Marii Gacia. Uczniowie przypomnieli , że” tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, form i sposobów na bycie człowiekiem”. Dzieci opowiedziały również o prawach dziecka z perspektywy mieszkańców różnych krajów, m.in. tych dotkniętych wojną, czy tych , w których utrudniony jest dostęp do edukacji. Zwróciły także uwagę na tematykę poszanowania osób niepełnosprawnych.