Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą…

10 listopada, w środę, uczniowie SP w Mieczynie upamiętnili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11.11. w ramach ogólnopolskiej akcji: Szkoła do hymnu.

Następnie głos zabrała dyrektor p. Małgorzata Klimczyk - Karpińska, która powitała zebranych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, zapraszając do obejrzenia przygotowanej uroczystości.
Uczniowie klasy 7. i 6. przedstawili program artystyczny pt. Droga do wolności. Występ uświetniony był piękną recytacją wierszy oraz wykonaniem pieśni patriotycznych. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Małgorzata Klimczyk – Karpińska dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, zauważyła, że choć w walkach o niepodległość życie straciło wielu bohaterów i należy im się pamięć oraz szacunek, to Dzień Niepodległości powinien być dla nas świętem radosnym. To jedno z najradośniejszych świąt dla Polaków.