XXV jubileuszowy Tydzień Kultury Języka przebiegał w naszej szkole pod hasłem: ,,Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”. Celem prowadzonych  działań było ukazanie piękna języka ojczystego, uświadomienie  jego roli w życiu każdego Polaka.

Służyły one także  prezentacji osiągnięć uczniów, rozwijaniu pasji, talentów  dzieci. Prowadzono również recytację wierszy, prozy.

W naszej szkole apel podsumowujący działania prowadzone w ramach tkj odbył się 6 kwietnia 2017 r. Najpierw uczniowie klasy VI wyjaśnili obecnym znaczenie wynalezienia pisma, przypomnieli historię powstania książki. Następnie do podróży w cudowny świat książki recytacją wierszy zaprosiły uczennice klasy IV. Potem zwycięzcy przeprowadzonych w szkole konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy.  W klasach I-III odbył się konkurs pięknego czytania. Zwycięzcami zostali: w klasie I – Szymon Wydrych, w klasie  II- Mikołaj Palac, Daniel Jordan, Dominik Zasada, w klasie III- KubaTaras. W konkursie na najładniejszy zeszyt wyróżnieni zostali: w klasie I – Szymon Wydrych, w klasie II – Nadia Sobczyk, w klasie III - Nikola Wydrych, Zuzia Sobczyk, Kasia Kupczyk i Dawid Sójka. Z kolei tytuł Mistrza Ortografii w klasie II otrzymali: Mikołaj Palac, Amelia Wesołowska i Dominik Zasada a w klasie III – Paulina Mróz, Zuzia Sobczyk i Kuba Taras.
W klasach IV –VI przeprowadzono Szkolny Konkurs Ortograficzny. Tytuł Mistrza Ortografii 2017 otrzymała Kinga Kowalczyk, II miejsce zdobył Filip Stępień, III – Jakub Klimczyk. Z kolei Mistrzem Poprawności Językowej 2017 w szkolnym konkursie została Milena Łapot., natomiast II miejsce ex aequo wywalczyli: Kinga Kowalczyk i Filip Stępień.
Odbył się również konkurs o tytuł Mistrza Języka Angielskiego w formie testu gramatyczno – leksykalnego i quizu na temat Wielkiej Brytanii. Oto jego wyniki:
Klasa I : miejsce I - Szymon Wydrych, miejsce II - Tamara Robak, miejsce III - Miłosz Skowron.
Klasa II: miejsce I - Mikołaj Palac, miejsce II - Kamil Łapot, miejsce III - Mikołaj Kitliński.
Klasa III: miejsce I - Zuzanna Sobczyk, Paulina Mróz, miejsce II -  Jakub Taras, miejsce III : Nikola Wydrych.
Klasa IV: miejsce I : Filip Stępień , Filip Robak, miejsce II - Klaudia Stępień, miejsce III - Nikola Łapot.
Klasa V: miejsce I - Mateusz Mróz, miejsce II - Igor Łapot, miejsce III - Karolina Bednarska.
Klasa VI: miejsce I - Kacper Jakub Łapot, miejsce II - Maciej Wydrych, miejsce III - Julia Jordan.
Apel zakończono piosenką „Czas na zmiany” w wykonaniu Kingi Radek i Klaudii Stępień.