Lekcja online - uczniowie przed tablicą multimedialną

Przez cały marzec 2023 r. nasza szkoła brała udział w wybranych lekcjach organizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Saferinternet.pl – to projekt, którego celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji.

Wśród podejmowanych działań priorytetem jest edukacja, zarówno dzieci, jak i rodziców, a także podnoszenie kompetencji profesjonalistów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.
Klasy I-III pod opieką pani Mieczysławy Ciszek uczestniczyły w następujących lekcjach: Siła uważności, Sieciaki – poznaj bezpieczny internet, Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa.
Natomiast klasy IV-VIII pod opieką pań: Barbary Kmiecik i Agaty Szymczyk oglądały lekcje na temat: Jak odróżnić fake od newsa? Co czyha na naszą prywatność w grach i w internecie? oraz 5 sposobów na…bezpieczeństwo online.

Po każdej lekcji online uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami na temat usłyszanych informacji, a także ocenić ich przydatność.

Downloads:
Data2023-04-12