W piątek 13 stycznia 2017 roku  uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli  po raz pierwszy w „Nocy Biologów”. Jest to coroczna impreza popularyzująca szeroko rozumianą wiedzę biologiczną  organizowana przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Pracownicy naukowi i studenci biologii odkrywali przed  zebranymi swoje naukowe pasje i zapraszali do poznawania niezwykłego, pięknego świata przyrody. Dzieci z bliska poznawały świat grzybów, roślin i zwierząt. Dużo uwagi przykuwały  stoiska dotyczące popielic: „Puszysta popielica – nocny duszek naszych lasów” i jelonka rogacza.

Uczestnicy wycieczki poznali też uzdrowicielską  magię roślin – lecznicze skarby ze świata i regionu. Zainteresowaniem cieszył się  również pasjonujący świat  owadów,  a szczególnie diagnostyka i hodowla owadów z grupy żądłówek. Dzieci poznały zróżnicowanie morfologiczne aparatów do przenoszenia pyłku u wybranych przedstawicieli pszczół (Hymenoptera).  Powodzenie wśród „małych i dużych uczestników” wycieczki miały też owieczki i kozy przywiezione z Ponidzia specjalnie na „Noc Biologów”.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty. Z przygotowanych materiałów dzieci wykonywały różne zwierzęta i kompozycje roślinne.
Ze wszystkich zajęć, pokazów, warsztatów dzieci wychodziły bardzo zadowolone. Zdobywana wiedza nie pochodziła bowiem z podręcznika, ale wprost od tych, którzy się nią zajmują praktycznie.