Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy. By minęły beztrosko, o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii przypomnieli uczniom policjanci z Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie.

Rozmawiali z przedszkolakami i uczniami z  klas I- III o zabawach na śniegu i lodzie. Podczas pogadanki  poruszony został również temat zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz zachowanie się dziecka, gdy pozostaje samo w domu. Przypomniano też zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci żywo włączały się w rozmowę, dzieliły swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie wszyscy życzyli sobie bezpiecznych ferii.